دست نوشته ها صفحه دوم

علم و صنعت

روز افتتاحیه نمایشگاه هانور بود نمایشگاهی که مورد توجه مسولین آلمان همیشه بوده است تا جایی که هر سال به دعوت آلمانی ها سران کشورهای مختلف برای افتتاح در آن حضور دارند. از ریاست جمهور امریکا تا سران کشورهای اروپایی ، با توجه به فعالیت سی و پنج ساله ام در صنعت برایم خیلی جالب است که این اهمیت بین مسولین آلمان بسیار با دقت پیگیری می شود. موضوعی که مسولین ما کمتر به آن در کشور عزیزمان توجه می کنند. 

هر ساله در نمایشگاه نو آوری هانور شاهد ارایه دانش در کنار صنعت هستیم. کاش می شد بهتر نگاه می کردیم و بیشتر یاد می گرفتیم گرچه بقول یکی از دوستانم نمایشگاه هانوور بهشت مهندسین است اما اگر چشم ها بیشتر نگاه می کرد و اگر اندیشمندانه می نگریستیم پیوستگی صنعت و دانشگاه را بیشتر می دیدیم.

نقطه اتصال دانشگاه و صنعت را می توان یکی از اساسی ترین محور های توسعه صنعتی یک کشور دانست. 


واقعا اگر توجه کنیم این پیوستگی علم و صنعت در ایران چگونه هدایت می شود؟ کی پیکره صنعت با اتکا بر علم می تواند بر کشتی توسعه صنعتی جای گیرد؟

ایجاد هسته های تجاری سازی بصورت کاملا عملیاتی در جهت پیوستگی ایده و سرمایه بمنظور دستیابی به توسعه صنعتی باید مورد توجه دانشگاهیان و صاحبان صنعت قرار گیرد


نقشه راه برای سازمان شما تدوین شده است؟

با توجه به نقش بازاریابی و فروش در یک صنعت و عدم توفیق فروش کالا از روش سنتی در چند سال اخیر و رشد چشمگیر چک های فاقد موجودی در سال ۱۳۹۶ باید توجه نمود که عمر فروش های اعتباری روبه اتمام است و باید به موضوع فروش کالا از دید جدید نگاه کرد.

امروز ما نیازمند روش های نوین بازاریابی و فروش در جذب مشتریان هستیم.

شما در سازمان خود چگونه عمل می کنید. آیا از ابزارهای نو در کسب و کار خود بهره می برید. آیا توانسته ای روش منطقی در برای ارتقای کسب و کار خود داشته باشید؟ پیشنهاد اینست که «اندیشمندانه تر بنگریدو اندیشمندانه تر کارکنید.«

شما در سازمان خود باید بفکر بخش های تحقیقات بازار ، نیاز سنجی مشتریان ، بهینه سازی هزینه ها ، روش های تبلیغات منطقی، انتخاب کارمندان خبره ، کسب دانش های صادراتی و ایجاد فضای مثبت اندیشی باشید.

برای انجام تمامی این کارها یک مدیر باید از خود شروع کند. پس شروع به یادگیری کنید و از مسایل پیش پا افتاده دوری کنید.

متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات در یک سازمان اینست که یک مدیر برای کم کردن هزینه ها ، خود را درگیر مسایلی کوچکی می کند که از کارهای اصلی باز می ماند. اگر هنوز هم به صرفه جویی های جزیی، زیاد فکر می کنید و وقت خود را به نوشتن نامه های متعدد برای رسیدن به اعداد مالی کوچک سپری می نمایید ،بدانید که از دانش مدیریت کمتر بهره برده اید.

شما جایگاه بالاتری دارید اگر توان کسب درآمد بالا را ندارید بهتر است مدیریت خود را ترک کنید و جایتان را به افراد موثر تر بدهید. یک مدیر برای پیش برد اهداف خود نیازمند یک نقشه راه است.

نقشه راه شما برای سازمان تان باید توسط شما تهیه شود و بکار گرفته گردد.

آیا نقشه راهی برای سازمان خود تدوین نموده اید؟ انحراف شما از نقشه راه تان چقدر بوده است ؟ این انحراف یک روند مثبت و یا منفی دارد ؟


سر ريز فناوري 

سر ريز فناوري،‌ نشت دانش و فناوري از يك شركت به شركتهاي مجاور آن است. اين نشت يا سرريز مي تواند به نفع شركتها باشد و خوشه شدن شركتها، براي استفاده از منافع اين سرريزهاست. سر ريز فناوري مي تواند از طريق انتقال داوطلبانه آن، جابجايي كاركنان و متخصصان شركتها و گفتگوهاي غير رسمي صورت گيرد. يكي از منافع سهم سرريز فناوري، سرعت بخشيدن به آهنگ ايجاد نوآوريها و خلق ايده ها مي باشد، چراكه ايده هاي تازه مي توانند، منشاء ايده هاي فراوان ديگري باشند.


اهدافتان را بنویسید

برایان تریسی یکی ازثروتمندان خود ساخته است که توانست خود رااز فقروفلاکت نجات دهد.

در مورد راز موفقیتش اینگونه می گوید:

اغلب برای يک فروش كوچک  كار می‌کردم تا بتوانم كرايه اتاقم را بپردازم.

روزی تكه كاغذی که برداشتم و بر آن هدفی بزرگ و جسورانه نوشتم.هدفم كسب ماهانه یک هزار دلارازطريق فروش خانه به خانه بیمه نامه بود.

مصمم شده بودم که این هدف به واقعیت تبدیل خواهدشد.

 در اين مدت، روشی را برای فروش یافتم كه درآمدم سه برابرشد.

همزمان، مالكيت شركت به فردديگرى واگذارشد.

دقيقا یک ماه پس ازنوشتن هدفم، صاحب جديدشركت، من را به كنارى برد و پيشنهاد كرد كه در ازاى یک هزار دلار در ماه، سرپرستى و آموزش ديگر افراد شاغل در بخش فروش را به عهده بگيرم. و به آن‌ها بياموزم كه چگونه بيشتر از سايرين فروش انجام داده ام.

 اين پيشنهاد را پذيرفتم و از آن به بعد زندگی‌ام متحول شد.

ظرف مدت هجده ماه، به شغل ديگری روى آوردم و سپس. از يک فروشنده به يک مدير فروش تبديل شدم كه ديگران برايم می‌فروختند.نيروی فروش نود و پنج نفره‌اى تحت  استخدام من بود

آموزش فروشندگانم را شروع كردم و به آن‌ها آموختم كه چگونه اهدافشان را بنويسند و چگونه فروش بيشتری داشته باشند.

بعد آموزش اين روش را درسمينارها آغاز كردم.تا امروز به بیش از دو ميليون نفردر بیست و پنج كشور جهان آموزش داده ام.

راز موفقیت برایان تعیین هدفی جسورانه، مکتوب کردن آن و تعهد به تحقق آن بود.

اهدافتان راشفاف بنویسید و خودرا به تحقق آن متعهد کنید.


با تکنولوژی آینده در دستان توست 

به آینده فکر کنیم. به زودی از راه خواهد‌رسید.

گذشته، گذشته و حال نيز يك لحظه فرار است كه به سرعت از چنگ ما مي‌گريزد. اگر چيزي هست كه انديشيدني و واقعا" مهم باشد، آينده است. 

ما در آغاز این تغییر هستیم محدودیت هایی هست که باید ازبین ببریم، موانعی که باید برآن ها پیروز شویم. باید در تکنولوژی‌ جدید سرمایه‌ گذاری کنیم.

 

 

ما باید سازمان مان را با تکنولوژی همراه کنیم. تمرینات مدیرانه و اندیشمندانه داشته باشیم. در آینده نیاز به یک امنیت سایبری تنومند که اطلاعات حساس را محاسبه می‌کند خواهیم داشت، همچنین قدرت ذهنی زیرساخت‌های حیاتی محافظ برای حملات سایبر وسیستم‌ آموزشی نیاز دارد که تطبیق پیدا کند تا مطمئن شود که این ساده نخواهد بود، ولی ارزشش را خواهد داشت. مبارزات اقتصادی‌ که با آنها رو‌برو می شویم سخت خواهند بود.

پس زودتر آماده شویم و خودمان را به تکنولوژی های نو مجهز کنیم.


توهم مفید بودن

مراقب باشید دچار توهم مفید بودن نشوید.

مردی هر روز راس ساعتی معين به گوشه ميدان شهر می رفت و لحظاتی كلاهش را از سر بر می داشت و به شدت تكان می داد، روزی پليس علت اين كار را از وی جويا شد.

او گفت: "با اين كار زرافه ها را دور میكنم".

پلیس: "من در اين جا زرافه ای نمی بينم".

مرد: "اين نشان می دهد كه من كارم را درست انجام می دهم"

متن بالا بر گرفته از کتاب «هنرشفاف اندیشیدن» اثر رولف دوبلی است.

در جامعه افراد بسیار زیادی هستند که اینگونه رفتار می کنند. کارهایی بی خاصیت انجام می دهند و فکر می کنند در نتیجه کار آنهاست که نتیجه ای مثبت حاصل شده است. در حالیکه کار آنها جز صرف هزینه و زمان، نتیجه دیگری در پی ندارد.

در بازه های زمانی مشخص، کارهای تان را ارزیابی کنید و نتیجه واقعی کارتان را مشخص نمایید. مراقب باشید دچار توهم مفید بودن نشوید.


مدیریت زمان

یکی از با ارزش ترین دارایی های هر فرد و بالاخص یک کارآفرین، زمان است.

ابتدا کارهای مهمتر را انجام دهید. نه گفتن را یاد بگیرید. حداقل هشت ساعت بخوابید . تمام حواس خود را روی کار متمرکز کنید. به موقع دست به کار شوید. اسیر جزئیات کم اهمیت نشوید. نوشتن و یاداشت برداری را به یکی از عادت های منظم خود تبدیل کنید. زمان مشخصی را برای اینترنت و تماشای تلویزیون در نظر بگیرید. زمان معینی را برای انجام هر کار در نظر بگیرید. وقت استراحتی بین کارها داشته باشید. در همان ابتدا به لیست کلی وظایف خود نگاه نکنید. ورزش کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید. کارها را دسته بندی کنید. تعطیلات آخر هفته حدامکان به کار اختصاص ندید. سیستمی سازماندهی شده بنا کنید. از وقت خود بهترین استفاده را داشته باشید. بیشتر با خودتان خلوت کنید. متعهد به قول خود برای انجام کارها باشید. وظایفی که به هم مرتبط هستند را در یک گروه قرار دهید. زمانی را برای آرامش یافتن کنار بگذارید. امور غیر ضروری را کنار بگذارید.


در نبرد بین خواسته ها و باورها همواره پیروزی از آن باورهاست!

باورها مجموعه عقایدی هستند که تا اندازه ای در ما درونی می شوند که می توانند تمامی تصمیمات  ما را در زندگی جهت داده و تحت تاثیر قرار دهند.

پس در واقع این باورهای ماهستند که زندگی ما را می سازند .

یعنی اگه شما خواسته ات این است که پولدار بشوی ولی بر این باوری که پولداران مغرور هستند پس بدان پولدار نمی شوی!

اگر خواسته ات این است که رژیم بگیری و لاغر بشوی ، اما باورت این است که رژیم گرفتن باعث بیماری می شود، پس بدان که لاغر نمی شوی!

اگر خواسته شما این است که در شغلت موفق شوی و در باورت این است که آدم های موفق شغل تو آدم های بدی هستند بدان که موفق نمی شوید؟توجه کن که باید باور هایت با خواسته هایت هم جهت باشد.

باورهایت را بررسی کن و ببین با خواسته هایت آیا هماهنگی دارد؟

و اگر می خواهید به خواسته هاتون برسید قبل از هر چیز در باورهاتون تجدید نظر کنید

این باورهای شما هستند که آینده شما رو می سازند.


وجود آوردن زیبایی

برای حفظ انسانیت در دومین عصر ماشینی شاید جز به وجود آوردن زیبایی انتخاب دیگری نداشته باشیم .

انتظار می‌رود نیمی از نیروی انسانی در بیست سال آینده با نرم‌افزارها و ربات‌ها جایگزین شوند. بسیاری از مدیران شرکت‌ها از این موضوع بعنوان فرصتی برای افزایش سود استقبال می‌کنند. ماشینها کارایی بیشتری دارند؛ انسان‌ها پیچیده هستند و مدیریت آن‌ها دشوار است.

خب، من می‌خواهم سازمان‌های ما انسانی باقی بمانند. در واقع من می‌خواهم آن‌ها زیبا شوند. چون وقتی ماشین ها شغل‌های ما را گرفتند و آن‌ها را بهترانجام دادند، به زودی تنها کاری که برای ما انسان‌ها باقی می‌ماند، کاری است که باید به زیبایی انجام شود، تا با بهره‌وری بیشتر.

برای حفظ انسانیت در دومین عصر ماشینی، شاید جز به وجود آوردن زیبایی، انتخاب دیگری نداشته باشیم. زیبایی، مفهومی پیچیده است، زیبایی وعده شادی است.


بـرند و ارزش آن

زمانی که خطرهای بزرگی وجود دارد، می توان فرصت های بزرگی نیز به دست آورد.

ارزش یک برند از دیدگاه مصرف کننده، وعده یک تجربه و وفای به آن است؛ از چشم انداز کسب و کار، یک سرمایه است که می تواند یک منبع درآمدی امن در آینده به شمار آید، که منجر به افزایش ارزش سهام نیز می تواند باشد. امروزه برندها چیزی را نمی توانند از مشتریان پنهان کنند چرا که مصرف کنندگان بلافاصله می توانند تجربیات خود را در سطح جهانی و به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. همچنین زمانی که خطرهای بزرگی وجود دارد، می توان فرصت های بزرگی نیز به دست آورد. به دست آوردن اعتماد و وفاداری مشتریان همچنان باید در بالاترین درجه اهمیت قرار داشته باشد. مرتبط ماندن از طریق نوآوری و استفاده از بازخورد مشتریان برای بازگشت قدرتمند یک برند جزو ملزومات است. با به دست آوردن ارزش ویژه برند به عنوان یک دارایی ناملموس می توانیم از زوایای مختلف یک برند را بررسی کنیم .


نــبــوغ

آلبرت انشتین از دانشگاه اخراج شد ولی فیزیک را با فرضیه هایش دگرگون کرد.

ونگوک در سراسر زندگی اش حتی یک تابلو هم نفروخت اما امروز آثارش میلیون ها دلار ارزش دارد،

گابریل گارسیا مارکز برای نوشتن رمان صد سال تنهایی سه سال در را بر روی خودش بست . در این سه سال همسرش برای آنکه از گرسنگی نمیرند حتی پلوپز خانه را هم فروخت اما در نهایت اثری بی مانند خلق شد و برای نویسنده اش جایزه ی نوبل ادبیات را به ارمغان آورد.

این آدمها هیچ نبوغ خاصی نداشته اند،

نبوغ آنها در شناخت خود و فریاد کردن خویشتن خویش بوده است.

نبوغ آنها در دنبال کردن راه منحصر به فرد خودشان بوده است.

نبوغ آنها در تواناییشان در جور دیگری فکر کردن و نپذیرفتن قوانین بعنوان یک اصل غیر قابل تغییربوده است.

نبوغ آنها در شهامت روبرو شدن با مشکلات بود.

پس این نبوغ را در خودتان پرورش دهيد.


شروع کنید و بدانید کارتان به نتیجه می رسد

تا زمانی که متعهد نشویم، تردید و دودلی وجود دارد، امکان گام به عقب برداشتن وجود دارد.
بدون تعهد همیشه این امکان وجود دارد که موثر عمل نکنیم. 
در زمینه ابتکارات و خلق کردنها، حقیقت مسلمی وجود دارد که بی توجهی به آن بسیاری از برنامه ها را از میان بر میدارد و آن را به هم می پاشد.
وقتی تصمیم گیری می کنید و متعهد می شوید، همه ی حوادث در راستای کمک به تحقق خواسته شما اتفاق می افتد.
آیا ساعی و جدی هستید؟
از همین لحظه و از همین دقیقه شروع کنید.
هر کاری را که می توانید انجام بدهید و هر کاری را که در رویای خود می توانید به آن برسید، شروع کنید.
شجاعت در خود، نبوغ، قدرت و معجزه به همراه دارد.
دست به کار شوید تا ذهن تان گرم شود.
شروع کنید و بدانید کارتان به نتیجه می رسد.
عكس يه كارآفرين واقعي رو همين زير ببين با ياد خدا شروع كن
آن عكس تو هستي

همه ما مسئوليم

شروع کنید و بدانید کارتان به نتیجه می رسد

ما نياز به تلاش براي كمك به اقتصاد كشورمان داريم . هر ساله در كشور نياز است اشتغال پايدار ايجاد شود

اقتصاد مريض و غير پويا در كشور نيازمند اصلاح و تغيير است با دستان من و توست.

با تلاش و همت ما و كمك بزرگواراني چون شما ميتوانيم گامهاي عملي داشته باشيم

در سال 2015 بيشترين بازده سرمايه گزاري در جهان مربوط به حوزه سلامت بوده و شما واقف هستيد كه ايران در منطقه اي قرار گرفته كه قطب مصرف تجهيزات پزشكي است

حالا با ايجاد يك اقتصاد پويا و با پيوند ايده هاي نو و تجاري سازي آنها و جذب سرمايه هاي سرگردان در داخل كشور و ايجاد ارتباطات تجاري و اقتصادي معني دار بين دانشگاهيان بعنوان صاحبان ايده و سرمايه گزاران بعنوان صاحبان ثروت مي توان حركت هاي موثري انجام دهيم

ارتباط با مراكز علمي ، تحقيقاتي خارج ايران و انسيتو هاي غير آموزشي مي تواند ما را به سمت ايجاد ارزش افزوده بالاتر از صنايع پتروشيمي ببرد .

ما در كنا شما هستيم و آماده ارايه طرح هاي توليدي با بازده مناسب مي باشيم


رسیدن به آرزو های کوچک و بزرگ

رسیدن به آرزو ها و اهداف هر فرد نیازمند حرکت و تلاش دارد شاید این تلاش ها و بدست آوردن موقعیت ها سالها بطول بیانجامد. انسان دایم در حال حرکت به سمت علایقی است که رسیدن به آنها نیازمند طی زمان است .


 این که خداوند چه حکمتی را برای هر انسان برای رسیدن به هدف قرار داده متفاوت می باشد. از سال 1992 میلادی که جزو مشاوران موسسه «مدرن پلاستیک امریکا » شدم ، از طرف انتشارات مک گراهیل آمریکا آخرین دستاورد های نمایشگاه پلاست میلان ایتالیا را دنبال می کردم و دایم برایم اطلاعات مختلف این نمایشگاه را می فرستاند. همیشه دوست داشتم بتوانم از این نمایشگاه بزرگ دیدن کنم و امسال در سال 2018 یعنی بعد از گذشت 26 سال توانستم به این علاقه ای که داشتم دست پیدا کنم . نمایشگاه بزرگ پلاست ایتالیا یکی از بهترین نمایشگاه های صنایع پلاستیک جهان است. جای همه دوستانم خالی بود مخصوصا دوستان فعال در صنایع پلاستیک کشور ایران تا از این دستاورد های جالب دیدن می کردند. دنیای امروزی ما دنیای پلاستیک است و امروزه وقتی به دور و برمان نگاه می کنیم دایم انواع پلیمر ها را می بینیم.
امیدوارم شما دوستان هم به آرزو های کوچک و بزرگ خود برسید. البته وقتی که قدر آن را بدانید!

ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان

براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است .

در گزارش این صندوق رشد چهار درصدی، تقلیل بیکاری و کاهش نرخ تورم از دیگر شاخص‌های توسعه ایران در سالهای اخیر بوده است.

رشد اقتصادی، سلامت جامعه و آموزش را از مولفه‌های اصلی توسعه انسانی در کشور محسوب می شود .میزان امید به زندگی در کشور افزایش یافته و به 74 سال رسیده است.

دو میلیون سفیر سلامت در کشور فعال هستند و برای سلامت فرزندان کشورمان معاونت سلامت در آموزش و پرورش فعال است.

گرچه اجرای طرح سلامت دارای کاستی هایی بوده است اما با وجود اینکه فقط چهار سال از طرح تحول سلامت در کشور سپری شده است. افزایش چشمگیر تخت های بیمارستانی در کشور در عین حال عدم دستیابی به منابع مالی عمومی کاملا مشهود است. ساخت شش هزار مرکز بهداشت روستایی در کشور در مدت طرح تحول سلامت و

و ایجاد هفتاد میلیون پرونده سلامت در ایران در کنار اضافه شدن بیست و هفت هزار تخت بیمارستانی در طی چهار سال اجرای طرح تحول سلامت جای بسی امید دارد.


 فناوری نو در تولید تجهیزات پزشکی

پیکره صنعت دانش و تکنولوژی امروز بیش از هر زمان نیازمند تزریق فناوری های نو می باشد. صنعت بدون استفاده از فناوری نو در طول زمان محکوم به فنا می باشد.

استفاده از روش های نوین فناوری تولید تجهیزات پزشکی ، اصلاح مواد اولیه با هدف زیست سازگاری، استفاده کمتر از مواد اولیه و اصلاح شکل و ساختار قطعات ، استفاده از فضای تولید کنترل تر شده و کوچکتر ، استفاده کمتر از نیروی انسانی و در نتیجه کم کردن اشتباهات پرسنل ، بکار گیری ماشین آلات مناسب با شرایط و فضای تولید، باید در دستور کار هر تولید کننده ای قرار گیرد.

تمامی این پارامترها می توان به تولید بهتر و قیمت مناسب تر و ایجاد ارزش افزوده بالاتر کمک کند.

گرچه باید ساختار قیمت گذاری در فروش تجهیزات پزشکی تغییر کند تا تجارت آزاد و رشد کیفی محصول ، محقق گردد. اما استفاده از دانش و فناوری های نو نیز می تواند به این بن بست و عدم تحرک کمک اساسی کند.

از این رو بود که وقتی پای تولید چین در جهان مطرح شد کشورهای اروپایی در سال دو هزار میلادی شروع به تغییر ساختاری در نظام تولید کردند.

امروزه با نگاهی ویژه به شرکت های اروپایی خواهید دید که جایگاه استفاده از فناوری های نو بسیار مشهود است تا جایی که ماندگاری شرکتهای اروپایی بسته به این موضوع خاص است.

پس باید توجه کنیم که نیاز به نو آوری یکی از اساسی ترین نیاز های تولید در کشورهای اسلامی است. البته بشرط آنکه کشورهای اسلامی رویکرد مناسبی در جهت ساخت محصولات خود در کشور خودشان داشته باشند.

ایران بعنوان یکی از صاحبان تکنولوژی ایجاد کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی می تواند به کشورهایی اسلامی در جهت دستیابی به کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی کمک نماید. در این بین ذکر این نکته را لازم میدانم که طبق آمار موسسه فوربس آمریکا در سال ۲۰۱۵ بیشترین بازده سرمایه گذاری در جهان مربوط به تولید تجهیزات پزشکی و صنعت سلامت بوده است.

وقتی در بازار سرمایه بررسی می کنم و یا با افرادی که صاحب سرمایه ای هستند صحبت می کنیم اولین گزینه سرمایه گذاری را مسکن بیان می کنند در حالی که بازار سرمایه گذاری مسکن به واقع دارای بازده پایین می باشد یکی از فاکتور های اصلی در سرمایه گذاری در یک بخش میزان بازگشت سرمایه در واحد سال است. یا بعبارتی امروز اگر یک میلیارد روی یک بخش سرمایه گذاری می کنم در چه مدت زمان می توانیم انتظار برگشت یک میلیارد تومان را داشته باشیم

هر چند که شاخص چهار الی شش سال در بازگشت سرمایه ، عددی منطقی در یک سرمایه گذاری خوب را نشان می دهد اما برگشت سرمایه در بخش تولید تجهیزات پزشکی با شاخصی برابر با حداکثر دو الی سه سال می باشد. و این بدان معناست که سرمایه گذاری مطمئن در این صنعت بهتر از دیگر سرمایه گذاری ها می باشد.

البته صنعت تجهیزات پزشکی دارای مزیت ها و قابلیت های خاصی می باشد که از آن جمله می توان به  نیاز مستمر بازار به محصول در هر شرایط ، تضمین خرید داخلی بجهت نیاز کشور ، نزدیکی به بازار مصرف ، امکان تولید با تنوع بالا ، استفاده از کمترین امکانات و بدست آوردن بیشترین بازده ،کسب دانش فنی در داخل کشور، ایجاد آرامش و امنیت در جامعه ، کسب موقعیت و پرستیژ اجتماعی ، صادرات به کشورهای همسایه ، چابکی در تولید قطعات در فضای کم ، بروز نمودن امکانات کارخانه در داخل کشور بدون نیاز به ورود دانش خارجی ، کمک به اشتغال پایدار و در نهایت به امکان دستیابی به سود بالاتر اشاره نمود.

جالب است بدانید که ۱۲۰۰ تولیدکننده تجهیزات پزشکی در آلمان در سال ۲۰۱۵ درآمدی بالغ بر ۲۷,۶ میلیارد یورو داشتند. این درآمد ۹ درصد بیش از سال قبلش بود. آلمان با سهم ۱۰,۲ درصد سومین تولیدکننده تجهیزات پزشکی در جهان استاطلاعات تماس

  • آدرس : تهران بزرگراه فتح (جاده قديم کرج) ، سه راه شهريار ، جاده شهريار ، نرسيده به سعيد آباد ، شهرک صنعتي گلگون ، بلوار ميلاد جنوبي ، پلاک 14
    تلفن:02165611247-02165611248
    تلفن همراه:09120712724
    پست الکترونيک : info@niamsh.com