تالیفات

جزوه مرجع صنعت تجهیزات پزشکی 
چکیده :
جزوه مرجع صنعت تجهیزات پزشکی که در آینده به صورت یک کتاب در اختیار عموم قرار خواهد گرفت در واقع یک راهنما برای اشنایی علاقه مندان به صنعت تجهیزات پزشکی در تمام زمینه ها از جمله آشنایی با محصولات پزشکی و کاربرد آن،بازار تجهیزات پزشکی در داخل و خارج از کشور،نحوه سرمایه گزاری و بازگشت سرمایه،دانش فنی و تکنولوژی تولید محصولات ،چگونگی تدوین قرارداد انتقال تکنولوژی و دانش ف،آنالیز بازار،تهیه طرح توجیهی،انتخاب محل و طراحی کارخانه،طراحی اولیه و زیرساخت های کارخانه،اطلاعات تخصصی در زمینه Clean Room(اتاق تمیز)،مختصری در خصوص تجهیزات ،دستگاه ها و ادوات تولید ،صحه گزاری های سالن های تولید و استریل و هواسازتوضیحاتی در مورد طراحی مفهومی ،اطلاعاتی در مورد سیستم های مدیریتی از قبیل مدیریت کیفیت،مدیریت استراتژیک،مدیریت ریسک،مدیریت تولید ،چگونگی حضور در بازارهای جهانی،سیسم بازاریابی و فروشCRM،علت پیشرفت و سودآوری صنعت تجهیزات پزشکی در جهان،چگونگی مراحل دریافت استانداردها و مجوزهای ملی و بین المللی.....می باشد .که در بیست فصل با جزئیات کامل در حال تدوین نهایی می باشد .
به عنوان مثال چندین عناوین به صورت مختصر تشریح شده است :
1-آنالیز بازار
در ابتدای هر پروژه، آنچه که نقش مهم و اساسی را بازی می کند آنالیز بازار است که بیانگر موقعیت واقعی و جایگاه اصلی محصول مورد نظر شما برای تولید می باشد. اطلاعات مورد نظر در این زمینه از قبیل فرصت های بازار ، قیمت فروش و میزان تقاضا ، قابلیت بازار محصول مورد نظر شما را نشان می دهد. نیامش تمامی این اطلاعات را برای شما جمع آوری کرده و درانتها پس از ارزیابی نهایی ، در صورت مناسب بودن طرح ، آن را به شما توصیه می نماید.
2-طرح کسب و کار 
تعدادی از مشتریان ما از فرصت های متعددی جهت تامین سرمایه توسط بانک های مختلف استفاده می کنند . برای یک چنین سازمانی، طرح کسب و کار مورد نیاز می باشد . شرکت ما با همکاری متخصصین داخلی ما چنین طرحی را با پیش بینی 10ساله آماده می کند.
3-طرح توجیه اقتصادی 
سپس شرکت نیامش بر اساس اطلاعات اقتصادی بدست آمده، طرح توجیهی اقتصادی را تهیه کرده و نقطه سر به سر و بازگشت سرمایه شما را محاسبه می نماید
4-طراحی ماشین آلات 
بر اساس محصول تعیین شده طراحی ماشین الات و تجهیزات و ادوات آزمایشگاهی انجام می شود که شامل نقشه ها و مواد مورد نیاز می باشد .
5-طراحی تولید 
شرکت نیامش یک برنامه ریزی کامل تواید شامل منابع تامین مواد اولیه َ،متریال تولید،بسته بندی و ... آماده می کند 
6-طراحی و ساخت بنای کارخانه 
برای هر نوع ساختمان تولید،یک چیدمان منحصر به فرد در قالب طراحی  ارائه داده می شود .با نظارت و سرپرستی مداوم در مراحل مختلف ساخت بنای کارخانه،این اطمینان به شما داده می شود و به طور دقیق در حال اجرا می باشد ،تا زمانی که بالاخره کارخانه برای بازدید نهایی آماده شود .
7-دانش فنی و تکنولوژی ساخت 
الف-دانش فنی ابزار حیاتی یک سازمان را تشکیل می دهد این ابزار شریان حرکت یک سازمان است معمولا دانش فنی در مواقع زیر به کمک سازمان ها می آید:
1. شرکت در حالت رکود به سر می برد.
2. شرکت نیاز به  تولید محصول جدید دارد (طراحی ، سرمایه گذاری، بازاریابی ....)
3. شرکت به علت نبودن  دانش فنی ، فاقد محصولات  با کیفیت است (سیستم مدیریت کیفیت + طرح کیفی محصول و تکنیکال فایل )
4. قیمت تمام شده محصولات زیاد است (ارزش افزوده –تولید ناب و چابک )
5. سرمایه ها و امکانات  شرکت بدون استفاده مانده است (ارایه ی محصول رقابتی و اقتصادی )
6. طراحی سازمان (تولید ، اداری، اتاق تمیز...) مناسب نمیباشد.
7. تجهیزات  تولید جهت فعالیت  سازمان مناسب نمیباشد. 
8. فن آوری مورد استفاده قدیمی و فاقد کارایی است (استاندارد ،خلاقیت ، فناوری جدید )
9. نیروی انسانی موجود فاقد صلاحیت و مهارت لازم مبیاشند(توانمند سازی، نوآوری ،بهره وری، توسعه فردی تفویض اختیار، تعیین شرایط احراز و مسئولیت ها ،آموزش...)
10. نقاط ضعف ، قوت ، تهدیدها ، فرصت های مان تعیین نشده است (SWOT. تعیین برنامه استراتژیک )
شرکت نیامش با سابقه مفید ارایه دانش فنی برای شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی بعنوان منتخب بروکراکسپو دو هزار و شانزده در زمینه دانش فنی در خدمت شما می باشد.

ب-اطلاعات کلی محصول (دستورالعمل تولید –دستورالعمل کیفی
1-طراحی ساختمان
2-جریان مواد
3-سازمان دهی (چارت سازمانی و شرح وظایف 
4-دستورالعمل کار و مشخصات فنی دستگاه 
5-صحه گذاری کلین روم
6-لیست مواد اولیه
7-لیست تامین کنندگان
8-کنترل کیفیت و آزمایشگاه
9-شرایط انبار مواد
10-شرایط انبار محصول
11-خط مشی، اهداف ،برنامه رسیدن به اهداف،برنامه ریزی استراتژیک
12-نظام نامه کیفی
13-روش های اجرایی سیستم مدیریت کیفیت
14-برنامه جامع آموزش سازمان شامل :نصب و راه اندازی دستگاهها ،سیستم مدیریت کیفیت ،کاربرد محصول
15-آزمون های داخلی و برون سازمانی
8-ساخت ماشین آلات 
با توجه به پروژه های در دست تولید، این شرکت ماشین آلات و قطعات مورد نیازپروژه ر ا از طیف محصولات نیامش تامین نموده و یا بر حسب نیاز، ماشین آلات جدید طراحی و تولید می نماید.
9-چیدمان و راه اندازی ماشین آلات 
چیدمان قطعات تولید شده توسط متخصصین فنی ما انجام می شود . درهمین فاصله پرسنل شما با چگونگی کار دستگاهها آشنا شده و مدیر طرح شرکت، آموزش های لازم را در محل کارخانه می دهد .سپس کارخانه آماده بهره برداری، طی یک مراسم رسمی به شما تحویل داده می شود.
10-استقرار دانش فنی و استاندارد های مربوط به محصول 
جهت هر محصولی با هر تکنولوژی ،مهم این است که پیمانکار توانایی پوشش  دادن "نیازهای فنی " و اطلاعاتی در هر نقطه از دنیا و در هر زمانی و هر پروژه ای را داشته باشد .استفاده از متخصصین در زمینه های مختلف در مراحل ساخت نصب و راه اندازی تا محصول نهایی و کنترل های لازم در مراحل آزمایشگاهی از توانمدی های شرکت می باشد .
11-طراحی و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت بر اساس ISO13485
با توجه به وجود کارشناسان مسلط بر سیستم های مدیریت کیفیت بر اساس iso13485 که به عنوان مدرس ،مشاور،سرممیز ،تربیت شده اند کلیه مراحل شناخت ،Gap Analisys ،طراحیDesign،استقرار Implementaion، تحت نظارت نیامش انجام تا به صدور گواهی نامه منجر شود .
12-تولید آزمایشی با استفاده از مواد اولیه ی مناسب 
تولید آزمایشی به منزله نصب و راه اندازی ماشین آلات و نجهیزات مرتبط با تولید محصول و نیز تولید محصول در یک دوره مشخص بصورت انبوه میباشد . در فرایند تولید آزمایشی کلیه ی مواد اولیه ،روش تولید ،تجهیزات تولید و اندازه گیری و مهارت پرسنل ،مورد بازنگری و در صورت نیاز تغیرات و اقدام اصلاحی صورت خواهد گرفت تا تطابق کامل طرح با محصول تولید شده صورت گیرد .
13-تدوین دستورالعمل های کاری و کیفی 
بعد از تولید آزمایشی و رسیدن به محصول بهینه نسبت به مستند سازی دستورالعمل های کاری شامل مواد ،زمان ،نیروی انسانی هر ایستگاه کاری اقدام می شود .
ضمنا جهت کنترل کیفیت دستور العمل های کاری شامل :معیار های پذیرش ،زمان و تعداد نمونه برداری ،روش های آزمون و .... می باشد .
14-دریافت گواهی نامه های استاندارد 
جهت دریافت استاندارد های محصول (اجباری یا تشویقی)،کلیه ی مستندات مورد نیاز تهیه و در اختیار کارفرما قرار می گیرد .
15-تهیه ی تکنیکال فایل محصول  جهت ارائه به مراجع ذی صلاح 
به منظور دریافت پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی نیاز به تهیه ی تکنیکال فایل محصول با الزامات تعیین شده از طرف اداره کل می باشد که این امر با تهیه ی فایل فنی محصول که شامل کلیه ی مشخصات لازم می باشد صورت می گیرد .
16-آموزش کلیه ی کارکنان در رده های مختلف 
به جهت راه اندازی ،تولید،ساخت محصول با کیفیت ،آموزش کلیه ی پرسنل از رده اپراتور تا مدیر عامل در قالب شرح وظایف و شناسنامه شغلی و بر اساس طرح جامع آموزش ،طراحی برنامه ریزی و اجرا می شود .
17-اقدام به تولید انبوه محصول 
با اماده شدن مراحل قبلی و تایید تولید آزمایشی با Set Up  دستگاه ها بر اساس برنامه تولید نسبت به تولیدانبوه با حفظ کیفیت و شاخص های کیفی اقدام و تحویل کارفرما خواهد شد .
18-ارائه خدمات ویژه از قبیل مدیریت کارخانه در زمان محدود
 با گماردن یک مدیر با تجربه به طور موقت برای اداره کارخانه تا رسیدن به کیفیت و عملکرد مطلوب از طرف "نیامش" در قالب قرارداد معین از امکانات شرکت می باشد .
19-طراحی سیستم بازار یابی و فروش 
بر اساس CRM(مدیریت ارتباط با مشتری ) با توجه به مدل زیر کلیه ی اطلاعات جمع آوری و پس از تجزیه و تحویل و چگونگی علل نسبت به افزایش فروش و نظام مند کردن آن اقدام می شود بدیهی است در این خصوص آموزش لازم به کادر فروش داده خواهد شد که می تواند با سیستم نمایندگی فروش،مویرگی ،سوپر مارکتی ،.....باشد 20-آشنایی با بازارهای جهانی 
مطابق سفرهای خارج از کشور و ملاقات با مقامات مسئول در کشورها با هماهنگی سفارت خانه های ایران و همچنین بازدید از مراکز تولیدی و خدماتی و تبادل توانمندی ها،اطلاعات لازم از بازار کشورهای هدف دریافت شده که در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد .
21-مدیریت استراتژیک 
با توجه به تعیین نقاط قوت و ضعف و همچنین فرصت ها و تهدیدهای هر سازمان ،منطقه یا کشور می توان استراتژی و برنامه های عملیاتی در خصوص سرمایه گزاری در صنعت تجهیزات پزشکی و تولید تجهیزات لازم اقدام نمود .که در این خصوص تکنیک تعیین ویژگی های ممتاز(سازمان،محصول) می تواند کمک شایانی نماید .

اطلاعات تماس

  • آدرس : تهران بزرگراه فتح (جاده قديم کرج) ، سه راه شهريار ، جاده شهريار ، نرسيده به سعيد آباد ، شهرک صنعتي گلگون ، بلوار ميلاد جنوبي ، پلاک 14
    تلفن:02165611247-02165611248
    تلفن همراه:09120712724
    پست الکترونيک : info@niamsh.com