تالیفات

«کتاب طب سنتی ایرانی (طب گیاهی) تغذیه و درمان با سبزی‌های صحرایی آشنایی با گیاهان دارویی و میوه درختان که در سه جلد توسط دکتر محمد جعفر حسینی شیرازی نوشته شده است»مقدمه نویسنده:
سال‌ها پیش در زمان نوجوانی درحالی‌که مشغول به کار و تحصیل بودم، همواره به کتب طب سنتی علاقه فراوان داشته و در مطالعه و کسب تجارب بیشتر می‌کوشیدم.
کتاب‌هایی چون تحفه حکیم، نسخه عطار، اعجاز و اسرار خوراکی‌ها را بارها و بارها خوانده بودم و درباره گیاهان هر چه را می‌شنیدم یا می‌خواندم باعلاقه فرامی‌گرفتم.
اکنون‌که چهل صبا از عمرم سپری‌شده بر آن شدم تا دانسته‌های علمی و عملی را همراه با اطلاعات روز درباره دانش طب سنتی ایرانی را در اختیار تمامی دانش‌پژوهان محترم قرار دهم.
با بحث‌های مطرح‌شده در این کتاب امیدواریم، تمامی دانش‌پژوهان گرامی، بتوانند از این قطره کوچک که فراگرفته از شاگردی بنده به‌واسطه تمامی استادان و سروان گرامی این عرصه بوده استفاده شایانی به عمل بیاورند و درراه پیشبرد و تعالی ایران گامی هرچند کوچک برداشته شود.
ذکر این نکته را لازم میدانم که استفاده از گیاهان بایستی زیر نظر پزشک و به میزان توصیه‌شده و متناسب با شرایط فیزیکی فرد صورت پذیرد. بدین خاطر استفاده خودسرانه را جایز نمی‌دانم.
با تشکر فراوان از تمامی دانش‌پژوهان و استادان محترم عرصه علم و دانش، سلامتی و بهروزی شما محترمان را از خداوند متعال طلب می‌نمایم.
«کتاب دست نوشته های یک کارآفرین با رویکرد کارآفرینی در صنعت سلامت توسط دکتر محمد جعفر حسینی شیرازی نوشته شده است»مقدمه نویسنده:
سی و هفت سال پیش وقتی نوجوان پانزده ساله‌ای بودم در اثر مشکلات بیماری پارکینسون پدرم مجبور شدم وارد عرصه کار شوم.
آن روزها شرایط زندگی شکل دیگری داشت. جنگ و مشکلات آن گریبان ایران را گرفته بود و کار و تلاش و امرار معاش نیاز به صرف زمان طولانی و تحمل مرارت‌های فراوان داشت.
یادم است که بواسطه یکی از دوستان پدرم وارد یک شرکت دولتی شدم تا بتوانم بصورت پاره وقت درآنجا کار کنم البته آن هم بعنوان کار دوم چراکه کار اول من اداره مغازه‌ای بودکه مردم مایحتاج زندگی‌شان را از آنجا تهیه می‌کردند.
نزدیک به بیست ساعت کار در شبانه روز امان را بریده بود با خود فکر می‌کردم آیا می‌شود پدرم را که پزشکان گفته بودند به یک سال نیز زندگی او ادامه پیدا نخواهد کرد را کمک کنم؟
آری من درهیاهوی و فشار دنیایی فرورفته بودم که برای من فقط کار و تلاش را رقم زده بود.
از آنجا که پدرم یکی از صنعت گران بنام زمان خود بود تا بیش از پانزده سالگی با پروسه‌های تولید قطعات صنعتی و ترسیم نقشه‌های فنی آشنا بودم لذا در آن شرکت دولتی توانستم بسرعت جایگاه خوبی برای خود فراهم کنم.
تا جایی که چند سال بعد از آن توانستم در واحد پژوهش شرکت مشغول بکار شوم.
آنجا بود که خلاقیت و دانش سازگار با صنعت ایران به کمکم آمد.
در طراحی دستگاهها و خطوط تولید نوآوری حرف اول کارم شده بود و بگونه ای کارم بسمت طراحی و ساخت دستگاه‌های خطوط تولید تجهیزات پزشکی پیش رفت که بعد از گذشت نزدیک به چهار دهه، امروز که به گذشته خود می‌نگرم، ایجاد بیش از یکصد کارخانه را می‌بینم.
یکصد کارخانه باتعداد زیادی کارگر و کارمند و این یعنی اشتغال فرزندان ما در عرضه تولید و حرکت چرخ‌های توسعه علم و فناوری در ایران عزیزمان.
کسب بیش از سی عنوان ملی، هفتاد تقدیرنامه و پنج جایزه بین المللی از جمله نشان ستاره کیفیت پاریس، جایزه پلاتینیوم کیفیت و تکنولوژی فرانکفورت، نشان و جایزه ویژه ارسطو از اروپا مرا در زمره دوستاران ایران قرار داده است.

 «کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید نگرشی به فرآیند و اصول استریل تجهیزات پزشکی با گاز اتیلن اکساید توسط دکتر محمد جعفر حسینی شیرازی و مهندس احسان الهی نوشته شده است»مقدمه نویسندگان:
اوایل دهه نود بود یک روز مانند روزهای دیگر وقتی در حال کار در دفتر فنی شرکت ام بودم تلفن ام زنگ خورد و یک خانم محترم شروع به زدن حرف‌های نامربوط و بی ادبانه ای زد و تلفن را قطع کرد. چند دقیقه بفکر فرورفتم که موضوع چه بود تا اینکه آقای محترم دیگری تماس گرفت و دوباره موضوع تکرار شد. بسیار تعجب کرده بودم که موضوع چیست؟ مشغول کارهای خودم شدم که ناگهان خانم دیگری تماس گرفت و شروع به حرفهای نامعلومی زد. ایشان می‌گفت چطور دلت می‌آید آدم‌ها را بکشی و به آنها آسیب برسانی؟ به ایشان گفتم شما چندمین نفری هستی که این موضوع را می‌گوید افراد قبلی تلفن را قطع کردند لااقل شما بگو موضوع چیست؟ بمن گفت مگر تو تولید کننده دستگاه استریل اتیلن اکساید نیستی؟ گفتم چرا هستم. گفت چرا این دستگاه را تولید می‌کنی و از اثرات سو گاز اتیلن اکساید روی بدن گفت. به ایشان گفتم مبنا اطلاعات شما کجاست؟ ایشان گفت استاد ما
آقای دکترفلانی که دارای سمت ... است، این مطالب را گفته است. گفتم اول اینگه گاز اتیلن اکساید به خودی خود خطرناک است مانند تمامی مواد مؤثره بر استریل محصولات اما باید درست استفاده شود. در روش استفاده اتیلن اکساید این دستگاه، روش استریل از گاز در مداری بسته استفاده می‌شود و سپس گاز طبق استانداردهای مشخص شده از بین می‌رود. و از محصول خارج می‌شود. اما بزرگوار می دانید این صحبت‌های استاد شما برای چه بوده؟ گفت خیر. گفتم یک هفته پیش با استاد شما قراردادی بسته‌ام که دومین سیستم استریل اتیلن اکساید را برای ایشان راه اندازی کنم و ایشان بفکر آن بوده تا در کارخانه خودش رقیب‌ها را حذف کند. ایشان گفت می‌توانم کپی قرارداد را داشته باشم. گفتم آری.
آن روز متوجه شدم که آگاهی و داشتن اطلاعات علمی و مرجع در هر موردی می‌تواند انسان را در راه تعالی در آن رشته هدایت کند. لذا کتاب حاضر نیز بررسی موقعیت سیستم استریل اتیلن اکساید جهت استریل تجهیزات پزشکی می‌باشد. هرچند که میزان گاز اتیلن اکساید مصرفی در سیستم‌های استریل در جهان کمتر از یک درصد از مصرف اتیلن اکساید در را در صنعت شامل می‌شود.


 «کتاب ساختار پمپ‌های دنده‌ای مذاب پلیمری جهت ایجاد فشار در دستگاه‌های اکسترودر پلاستیک (Extrusion Pump، Melt Pump) توسط دکتر محمد جعفر حسینی شیرازی نوشته شده است»مقدمه نویسنده:
در اواسط دهه 1980 میلادی من درگیر طراحی و ساخت دستگاه و قالب در صنعت پلاستیک شدم و برای توسعه تجارت نیاز داشتم که با اصول این صنعت بیشتر آشنا شوم. دانش و کسب تجربه مانند امروز نبود و باید برای بدست آوردن یک اطلاعات جزیی از کتاب‌های مرجع استفاده می‌کرد. تهیه کتاب‌های مرجع سخت بود و تازه با ادبیات فنی مخصوصی مواجه می‌شدم که یادگیری آن نیاز به کلاس‌های آکادمیک بود. هرچند که استادان این رشته هم از برخی از این فرمول‌ها و معادلات پیچیده هیچ استفاده‌ای نمی‌کردند. ارتباط با مراکز تجاری و داتشگاهی و شوق دانستن باعث آن گردید که بتوانم ارتباطات علمی و تجربی خوبی را بدست آورم. همه تلاشم در آن روزها و ساعت‌های زیاد وقت گذاشتن و یادگیری طراحی دستگاه و قالبهای صنعت پلاستیک باعث آن گردید که در سال 1993 میلادی بصورت رسمی یکی از مشاوران علمی شرکت تحقیقاتی، انتشاراتی Modern Plastics بعنوان ویراستار علمی شوم. این اتفاق فرخنده مرا برای داستن بیشتر ترغیب کرد. هر چند امروز با وجود نرم افزارهای طراحی و شبیه سازی راه رسیدن به هدف و پیشرفت در این صنعت بسیار تغییر کرده اما با تمام این وجود فکر می‌کنم هنوز جای کتاب‌های کاربردی‌تر در این صنعت خالی است. و نیاز است بیشتر و بیشتر تجربیات بر روی کتاب‌ها نوشته شود تا آینده‌ای درخشان‌تر برای مهندسین جوان رقم بخورد. لذا بر آن شدم تا این کتاب را به رشته تحریر در آورم.


«کتاب طراحی و تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت تولیدی در صنعت تولید تجهیزات پزشکی توسط دکتر محمد جعفر حسینی شیرازی و خانم فاطمه حسینی شیرازی نوشته شده است»مقدمه نویسندگان:
همیشه در ساخت یک آزمایشگاه باید کاربری آزمایشگاه مدنظر طراحان و سازندگان قرار گیرد. یکی از آزمایشگاه هایی که کمتر بدان اهمیت داده شده، آزمایشگاه های کنترل کیفی در کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی است. لذا در این کتاب برآن شدیم تا بصورت مختصر در مورد این آزمایشگاه ها و چگونگی طراحی و تجهیز آن مطالبی را بیان کنیم.
به امید آنکه بتوانیم قدمی هر چند کوچک در راه توسعه و کنترل کیفیت کالاهای ایرانی بر داریم.

 
«کتاب یکصد درس برای تقویت حافظه و یادگیری بهتر توسط دکتر محمد جعفر حسینی شیرازی نوشته شده است»مقدمه نویسنده:
سال‌ها پیش در زمان نوجوانی در حالیکه مشغول به تحصیل بودم، همیشه دراندیشه خود در پی تعالی فکر، اندیشه و تقویت حافظه این لطف خداوندی که از طرف معبود مطلق توانا به انسان، برترین موجود هستی، عطا گردیده می‌اندیشیدم و در پی ارتقاء آن به تمرینات مختلف، می‌پرداختم.
اکنون بر آن شدم تا دانسته‌های علمی و عملی را همراه با اطلاعات روز درباره دانش تقویت حافظه در اختیار تمامی دانش پژوهان محترم قرار دهم.
با بحث‌های مطرح شده در این کتاب امیدواریم، تمامی دانش پژوهان گرامی، بتوانند با دقت و به عمل بستن این مطالب، جهت ارتقاء حافظه خود گام‌های موثری بردارند.
با تشکر فرآوان از تمامی دانش پژوهان و استادان محترم عرصه علم و دانش، سلامتی و بهروزی شما محترمان را از خداوند متعال طلب می‌نمایم.


 اطلاعات تماس

  • آدرس : تهران بزرگراه فتح (جاده قديم کرج) ، سه راه شهريار ، جاده شهريار ، نرسيده به سعيد آباد ، شهرک صنعتي گلگون ، بلوار ميلاد جنوبي ، پلاک 14
    تلفن:02165611247-02165611248
    تلفن همراه:09120712724
    پست الکترونيک : info@niamsh.com